چهارشنبه جون 28 , 2017
image image image image image image

رقیه ندیری به معرفی کتاب «هویج بستنی» نوشته‌ی «فرهاد حسن‌زاده»، انتشارات افق پرداخت. مجموعه داستان نوجوان «هویج بستنی» نوشته فرهاد حسن‌زاده هشتمین عنوان از «مجموعه داستان نوجوان» است. این کتاب شامل 10 داستان طنزآمیز اجتماعی با عنوان‌های «فیلم ترسناک»، «تعطیلات نوروزی در فرانسه و حومه»، «فقرا و چندتا چیز کوچولو»، «برق حقیقت»، «بابالنگ دراز عزیزم»، «اشرف مخلوقات در قبرستان دیجیتالی»، «حافظ آنلاین»، «مشترک موردنظر غش کرده است»، «دوست کیلویی چنده؟»، و «هویج بستنی» است.

در کتاب «هویج بستنی» داستان‌های ساده از دل اتفاقات روزمره انسان‌ها، هر کدام با طرح و ماجرای خود پدید می‌آیند و به همدیگر پیوندی ندارند. پندهای نهفته در این کتاب می تواند نوجوانان را وادار کند دور و برشان را بهتر ببینند و از کنار چاله چوله‌های روزگار بی‌تفاوت نگذرند.

وجه تسمیه این اثر بر اساس یکی از داستان‌های این مجموعه است؛ ماجرایی که در آن پسری در همراهی با پدر برای سرویس کولر بالای پشت‌بام می‌رود. پدر می‌خواهد طرز سرویس کولر را به او بیاموزد، در حالی که پسر علاقه‌ای به این کار ندارد و دنبال حال و هوای دوران نوجوانی خود است.

یکی از داستان‌های دیگر این مجموعه نیز به موضوع تکدی گری اختصاص دارد و در آن انواع و اقسام این معضل اجتماعی به تصویر کشیده است. همچنین یکی دیگر از داستان‌های این مجموعه به تاثیر فیلم‌های ترسناک بر روحیات دختران نوجوان می‌پردازد.

فرهاد حسن زاده در سال 1341 در آبادان متولد شد. وی از سال 1355 تاکنون در کار داستان‌نویسی و روزنامه‌نگاری فعال بوده و بیش از 60 کتاب منتشر کرده است. آثار حسن‌زاده جوایزی مانند تندیس «ماه طلایی» برگزیدگان ادبیات کودک و لوح زرین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را برایش به ارمغان آورده‌اند. موسسه نشر افق کتاب «هویج بستنی» را در قالب 128 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 6 هزار و 500 تومان منتشر کرده است.

در ادامه «میبنا سرمدی، هانیه رحیمی و مبارکه عباس‌آبادی» بخشهایی از کتاب هویج بستنی از جمله داستان «مشترک موردنظر غش کرده است» را خواندند.

گروه سنی

گشتن

language

دیدارها

امروز : 175
دیروز :1425
هفته :4599
ماه :44914
مجموع :594497

افراد آنلاین :

1
Online

پنج شنبه, 08 تیر 1396 03:01

خرید اینترنتی کتاب‌ها

Anderson gold medal9 mlindgren

فرهاد حسن‌زاده از سوی شورای کتاب کودک نامزد ایران برای دو جایزه‌ی جهانی «هانس کریستین اندرسن» و «آسترید لیندگرن» سال ۲۰۱۸ شده است.