چهارشنبه جون 28 , 2017
image image image image image image

این وبلاگ واگذار می‌شود

رمان نوجوان و بزرگسال

ناشر: افق

چاپ اول: 1392

قیمت: 7000 ریال

دختر نوجوانی به نام درنا دفترچه‌ی مردی را می‌یابد و داستان او را در وبلاگی می‌نویسد. مردی که سی و خرده‌ای سال منتظر است تا کلیدی را به دست صاحبش بسپارد. با انتشار ابن وبلاگ نشانه‌ها و شعله‌های عشقی قدیمی پیدا می‌شود. ...

خاطرات خون‌آشام عاشق

مجموعه داستان طنز

تصویرگر: لاله ضیایی

ناشر: کتاب چرخ‌فلک

چاپ اول 1392

قیمت: 4500 تومان

 

این خون‌آشام با همه‌ی خون‌آشام‌های دنیا فرق دارد. خدا هیچ خون‌آشامی را عاشق نکند. اگر هم کرد الهی نامزد هیچ خون‌آشامی به دست مرد آبمیوه‌فروش کشته نشود، اگر هم شد ای کاش صبرش زیاد باشد و بتواند انتقام بگیرد، اگر هم نگرفت خدا کند بتواند خاطراتش را بنویسد، اگر هم نوشت خدا کند اجازه‌ی چاپ داشته باشد تا بشود خواند و پابه‌پایش خندید.

این خاطرات یک زمانی در نشریه دوچرخه چاپ می‌شد و طرفداران زیادی داشت.

 

 

گلستان سعدی (بازآفرینی)

مجموعه 18 داستان از گلستان سعدی

تصویرگر: نسیم خواجوی

ناشر: سوره مهر

چاپ اول: 1391/ 2500 نسخه

بها: 13000 تومان

توضیح بیشتر

خوزستان

از مجموعه‌ی «دوستت دارم ایران»

کتابی در شناخت تاریخ، جغرافیا، فرهنگ و اقتصاد خوزستان برای کودکان

ناشر: مدرسه

چاپ اول: 1389

این کتاب که یکی از کتاب‌های مجموعه‌ی «دوستت دارم ایران» است قصد دارد خیلی ساده و بیشتر با استفاده از تصویر شناخت بدهد. این کتاب چهار فصل دارد: «تابلوی طبیعت»، «یادها و یادگارها»، «ریشه‌ها و برگ‌ها» و «پنجره‌های زندگی».

هستی

(رمان نوجوان- بزرگسال)

ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

چاپ اول: 1389

هستی داستان زندگی است. تلخی‌های روزگار جنگ با شیرینی‌ها و شیرین‌کاری‌های هستی و پدرش ابی که روزگار را با همه‌ی خوبی‌ها و بدی‌هایش سپری می‌کنند. شخصیت هستی در ادبیات داستانی ما خاص است. این کتاب پرفروش‌ترین کتاب کانون پرورش فکری در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بود. مطالب خواندنی درباره این کتاب را می‌توانید در صفحه ویژه‌ای که در سایتم وجود دارد ببینید و بخوانید.

عقرب‌هاي كشتي بمبك

(رمان نوجوان)

کتاب تقدیری کانون پرورش فکری در سال 1389 • کتاب تقدیری سال 1389 ایران

ناشر: افق

چاپ اول: 1388/چاپ دوم 1390/ چاپ سوم 1390

چند نوجوان باندي تشكيل داده‌اند به نام «باند عقرب». پاتوق آنها كشتي متروكه‌اي به  نام «بمبك» است. در يكي از روزهاي زمستاني آنها تصميم مي‌گيرند دست به كاري خطرناك بزنند. گروگانگيري... حيف كه سردسته باند (خلو) عاشق دختر گروگان است...

هندوانه به شرط عشق

(مجموعه داستان طنز نوجوان)

ناشر: كتاب چرخ‌فلك

چاپ اول: بهار 1388/ دوم پاييز 1388/ سوم پاييز 89/ چهارم 1390

این کتاب که سال‌ها پیش به نام «سفر به خیر سلطان سنجر» چاپ شده بود، با ویرایش جدید و اضافه شدن یک داستان چاپ شده است. داستان‌هایی با شخصیت‌هایی ثابت. پدری شاعر مسلک، مادری تمیسار مسلک، پسری تیربین و نکته سنج و دو خواهر که بودن یا نبودنشان زیاد فرقی ندارد.

یکی از داستان‌های این کتاب را در این صفحه می‌توانید بخوانید، البته به شرط این که خمیازه نکشید. سه خمیازه‌ی جانانه!

یکشب از هزارشبيكشب از هزار شب

(منتخب داستان كوتاه و بلند، نوجوان)

ناشر: تكا

چاپ اول: 1387

یکشب از هزار شب نام یکی از داستان‌های مجموعه داستان «مار و پله» است که حالا اینجا شده نام این کتاب. کتابی که به قصد انتخاب برگزیده‌ای از داستان‌های نویسنده انتخاب شده است. این مجموعه تعدادی داستان کوتاه دارد که پیش از این در کتاب‌های مستقلی چاپ شده‌اند و دو داستان بلند «مرده‌ای که زنده شد» و «انگشت مجسمه». شاید جلد و ریخت زیبایی نداشته باشد اما برای کسی که بخواهد با کارهای نویسنده‌ای آشنا شود گزینه‌ی خوبی است.

مهمان مهتاب

(رمان بزرگسال، نوجوان) ويرايش جديد

تقدیر شده در اولین جشنواره ادبیات مقاومت

ناشر: افق

چاپ اول: 1387

کسانی که رمان هستی را خوانده باشند متوجه خواهند شد که مهمان مهتاب هم تابلوی دیگری از زندگی مردم آبادان و خرمشهر در روزهای آغازین جنگ است.

خنده به شرط قلقلك

(مجموعه شعر طنز، نوجوان)

ناشر: پيدايش

چاپ اول: 1387/ دوم 1389/ سوم 1393

شعر طنز برای نوجوان‌ها سرودن از آن کارهای سخت روزگار است. بخصوص برای داستان نویسی که اصلاً ادعای شاعری ندارد. شعرهای این مجموعه با همه‌ی ضعف‌ها و قوت‌هایش این ویژگی را دارد که مخاطب را در عین این که می‌خنداند خوب دیدن و خیره دیدن را به او می‌آموزد. و این که از دل چیزهای ساده پیرامون می‌شود نکته‌ای برای گیر دادن و خندیدن پیدا کرد. بخصوص در زمانه‌ای که همه چیز عبوس و یبس شده است. 

یکی از شعرهای این مجموعه را می‌توانی اینجا مزه مزه کنی!

 

محمد قريب

(زندگي‌نامه داستاني، نوجوان)

ناشر: مدرسه

چاپ اول: 1386/دوم 1387

وقتی درباره زندگی دکتر محمد قریب تحقیق می‌کردم، پی به زیبایی درون و عظمت این مرد بزرگ بردم. تا پیش از این تنها چیزی که از او می‌دانستم این بود که او اولین متخصص پزشکی کودکان ایران و موسس اولین بیمارستان کودکان ایران است. هر چه در روزهای زندگی او تقویم  وقایع را مرور کردم بیشتر تاسف خوردم که چرا همدیگر را نمی‌شناسیم؟ ایران از این ستاره‌های درخشان کم ندارد، ولی شناختی از ستاره‌هایش ندارد و این خیلی غم انگیز است.

كنار درياچه، نيمكت هفتم

(مجموعه داستان، نوجوان)

ناشر: افق

چاپ اول: 1385/دوم:1386/سوم: 1389

این کتاب دربرگیرنده‌ی هفت داستان کوتاه است. داستان‌هایی که به دغدغه‌های نوجوان امروز توجه می‌کند. به حریم خصوصی و قداست آن، به عشق‌های پاک و زودگذر این دوران، بی توجهی بزرگ‌ترها به عشق بچه‌ها و برخوردهای سنتی با آن، کلاس‌های خشک و معلم‌های نچسب مدرسه و شیطنت‌های مدرسه، خشونت بزرگترها و انتقال آن به دنیای سادة بچه‌ها و... بهتر است نگاه منتقدان و بچه‌ها را هم در باره این کتاب بخوانید.

بندرختی که برای خودش دل داشت

(داستانک- کودک و تمام گروه‌های سنی)

تصویرگر: علی نامور

ناشر: کتاب چرخ فلک

چاپ اول: 1384/ سوم 1390

لبخندهاي كشمشي يك خانواده خوشبخت 

  (مجموعه داستان طنر نوجوان)

ناشر: كتاب چرخ‌فلك

چاپ اول 1382/ چاپ چهارم 1388

این کتاب شما را مهمان پنج داستان می‌کند. پنج داستان از هزاران ماجرای طنز‌آمیزی که دور و برمان وجود دارد. موضوع‌هایی که شاید ساده باشند اما نویسنده به سادگی از کنارشان نگذشته‌ است. نام داستان‌های مجموعه عبارتند از: «کش فقط کش تنبان»، «لبخندهای کشمشی یک خانواده خوشبخت»، «روز جهانی زلزله»، «نیش و نوش» و آخری هم «یخچالی که سرما خورده بود»  .

گروه سنی

گشتن

language

دیدارها

امروز : 176
دیروز :1425
هفته :4600
ماه :44915
مجموع :594498

افراد آنلاین :

1
Online

پنج شنبه, 08 تیر 1396 03:04

خرید اینترنتی کتاب‌ها

Anderson gold medal9 mlindgren

فرهاد حسن‌زاده از سوی شورای کتاب کودک نامزد ایران برای دو جایزه‌ی جهانی «هانس کریستین اندرسن» و «آسترید لیندگرن» سال ۲۰۱۸ شده است.