چهارشنبه جون 28 , 2017
image image image image image image

2438857به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مخاطبان گروه سنی «د و هـ» (دوره اول و دوم متوسطه) می‌توانند آثاری از فرهاد حسن‌زاده، آتوسا صالحی، عباس عبدی، مژگان کلهر، مهدی رجبی، داوود امیریان، مقصود ابراهیم بی اف، پیراندلو لوییجی، یوسف صمداوغلو و دیگر مولفان و مترجمان حوزه‌ نوجوان را در یک کتاب بخوانند.

بر این اساس، در توضیح این کتاب‌ها آمده است: «انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با علم به اهمیت داستان کوتاه و شرایط نامناسب کنونی آن، با انتشار مجموعه «کتاب داستان» تلاش می‌کند قدمی در راه بهبود این شرایط بردارد. این مجموعه اگرچه کوچک و کم حجم است می‌تواند محل خوبی برای انتشار بهترین نمونه‌های داستان کوتاه ایران و جهان باشد.

 

در داستان «مثل قبل‌ها» نوشته‌ آتوسا صالحی که در کتاب داستان ۳ به انتشار رسیده است می‌خوانیم: «عاشق کارهای عجیب غریب بودیم. این‌که بند کتانی‌هایمان را به هم گره بزنیم و زنگ تفریح، مورچه‌ای توی حیاط راه برویم. این‌که با خودکار قرمز روی شلوارهای هم‌دیگر نقاشی بکشیم و زیرش امضا کنیم. این‌که تمام راه مدرسه‌ را عقبکی برویم و دوتایی بیفتیم توی جوی و گلی شویم و غش غش بخندیم.

اما این یکی فرق می‌کرد. آرایشگاه شهرزاد جون را دوست داشتم. همیشه شلوغ بود. مخصوصا روزهایی که عروس داشت.

تصاویر روی جلد و داخلی کتاب داستان ۳ مجموعه‌ای از آثار «شاون تن» تصویرگر و انیماتور مشهور استرالیایی و برنده بهترین فیلم انیمیشن اسکار ۲۰۰۲ با فیلم اشیاء فراموش شده و تصاویر کتاب ۴ مجموعه‌ای از آثار «لورا کارلین» تصویرگر صاحب نام ساکن انگلستان و برنده جایزه‌های تصویرگری براتیسلاوا، بولونیا و موزه‌ ویکتوریا آلبرت است.

این کتاب‌ها به ترتیب در ۱۳۶ صفحه و ۱۰۸ صفحه با قیمت ۶هزار و ۳۰۰ و ۶هزار و ۵۰۰ تومان به بازار کتاب راه یافته است.

گروه سنی

33

گشتن

language

دیدارها

امروز : 176
دیروز :1425
هفته :4600
ماه :44915
مجموع :594498

افراد آنلاین :

1
Online

پنج شنبه, 08 تیر 1396 03:03

خرید اینترنتی کتاب‌ها

image image image image image image image image image
با بچه‌های کانون رشت. زمستان ۱۳۹۳
دبیرستانی در آبادان. دی ۱۳۹۵
کانون پرورش فکری. تهران. آبان ۱۳۹۴
مدرسه‌ای در تهران. فروردین ۱۳۹۵
کتابفروشی. تهران. فروردین ۱۳۹۵
کانون پرورش فکری. پارچین. بهار ۱۳۹۴
با بچه‌های کانون یزدـ آبان ۱۳۹۴
با بچه‌های کانون یزد- آبان ۱۳۹۴
با بچه‌های کانون بندرعباس ـ آبان ۱۳۹۴

Anderson gold medal9 mlindgren

فرهاد حسن‌زاده از سوی شورای کتاب کودک نامزد ایران برای دو جایزه‌ی جهانی «هانس کریستین اندرسن» و «آسترید لیندگرن» سال ۲۰۱۸ شده است.